Kteří psi jsou největší a kteří nahánějí největší strach?

Psi jsou nejlepším přítelem člověka. Někteří pejsci jsou vhodní pro chování v bytech, jiní například pro policejní služby, záchranné akce, lovecké či jiné využití. Existuje ale mnoho plemen, která se mezi mazlíčky nedají zařadit. Bez kvalitního a důsledného výcviku se z psů mohou stát psi útoční, kteří jsou pro společnost velkým problémem.My se teď podíváme, která plemena jsou mírumilovná, a která je vhodná chovat jedině, pokud máte čas a sílu je řádně vychovat a vycvičit.

BERNARDÝN– Perfektně hlídá a především ochraňuje. Využívá se jako pes záchranář pro ty, kteří zabloudí v mlze a sněhu. Život již zachránili mnoha lidem.

NOVOFUNDLANDSKÝ PES– Tito psi milují vodu a plavání, proto se hojně využívají pro rybářské účely. Jsou mírní, přítulní, poslušní, společenští, přátelští a inteligentní. Milují svou rodinu a zvláště děti.

IRSKÝ VKLKODAV– Jsou to klidní a vyrovnaní psi, ovšem každý jedinec má individuální vlastnosti.

PITBUL– Tito psi jsou nebojácní a troufnou si na každého protivníka. Svou kořist chytí do svých čelistí, a drží ji tak dlouho, dokud ji nezabijí. Hodí se na psí zápasy, ale rozhodně nepatří do rukou nezkušeného majitele.

DOBRMAN– Bývá skvělým ochranářem, ale při dráždění se stává velmi agresivní a snadno zaútočí.

ROTVAJLER– Tito psi jsou velmi útoční a agresivní, mají silný stisk, díky němuž přemůžou každého protivníka. Hodí se spíše ke hlídání objektů, ale rozhodně ne pro domácí chov.

VLČÁK– Toto plemeno je křížené s vlkem, proto je přirozeně agresivní, temperamentní, vytrvalé a aktivní. Využívají se v pohraniční stráži i jako hlídací psi.

ANGLICKÝ BULTERIÉR– Tito psi mají extrémně svalnaté tělo, a k tomu vysoký temperament a odvahu. Jsou zákeřní a často zaútočí bez varování.

AMERICKÝ BULDOK– Má silnou a svalnatou postavu, ale také skvělé hlídací schopnosti. Je oddaný, ale často tvrdohlavý, což může vést i k útoku na svého pána.