Tvarujte svaly a konečně zhubněte

Box představuje kondiční cvičení, při kterém ze sebe dostanete veškeré negativní emoce, a vaše figura bude mít konečně ty správné tvary. Přitom vám může ukázat tento sport i řadu dalších předností. Naučíte se rychle reagovat a v případě nebezpečí se dokážete perfektně ubránit.
Budete potřebovat především pohodlné a vzdušné oblečení, rukavice a boxovací pytle, které můžete používat i ve vaší domácí tělocvičně.

boxovací pytel

Jak začít trénovat
Základem je se správně rozehřát a protáhnout si celé tělo. Taková rozcvička by měla trvat nejméně 5-10 minut. Ideální jsou různé poskoky, skákání přes švihadlo nebo boxerský běh.
Pak by měly následovat cviky zaměřené na protažení celého těla. Začněte pěkně odshora, tedy od krku, hlavy, paží, přes záda až k nohám.
Ženský box zahrnuje především nácvik a soustředění se na konkrétní švihy.Dost se tedy způsobem provedení liší od toho pro muže. Důležitá je také správná koordinace pohybů celého těla. Hned na začátku s pomocí dobrého trenéra totiž pochopíte, že tu nepracují jenom ruce, ale také další části vašeho těla, o kterých možná ani nevíte. Po řádném tréninku to ale jistě pocítíte. Samotný pohyb vychází především z nohou a boků, až poté se zapojují naše paže.

ring


U tohoto sportu si můžete vybírat také z různých variant. V každém případě začínejte vždy s trenérem, který vám pomůže se základy a dle vašich fyzických dispozic poradí, jak pracovat na zlepšení vaší fyzičky a kondice. Určitě si musíte sednout také osobnostně, aby se vám dobře cvičilo. Každou radu či kritiku neberte doslova, spíše se snažte vidět váš trénink z té lepší stránky.

You Might Also Like