Dělení kovového materiálu

Dělit kov můžeme různými způsoby, přičemž v každé situaci je výhodný jiný. Části volnou metodou je řezání, kdy přijde vhod správně zvolený pilový kotouči.

Dělení kovového materiálu

Různé metody

Doma i ve firmách lidé potřebují nějaký způsobem dělit kovový materiál. Příkladem je, když máme polotovar ve formě týče a potřebujeme z ní udělat několik menších v určité délce. U slabších příměrů je možnost vzít klasickou ruční pilu na kov, ovšem v sériové výrobě se to moc aplikovat nedá, protože bychom se opravdu hodně nadřeli. Mnohem lepší je využít stoje ve formě pásové pily, kde nastavíme otáčky a následně jednotlivé délky řežeme.

obrábění kovu

Ty větší mají opravdu vysoký výkon, takže si poradí i s většími obrobky. Další možností je řezání ruční úhlovou bruskou, která je velmi oblíbený pomocník. Řezný kotouč můžeme přehodit za brusný a rovnou daný řez zabrousit, aby se o něj nikdo nezranil a byl hezky hladký. U plechu se používá stříhání, protože je tenký. Nůžky máme zase klasické ruční, ale velmi využívané jsou strojní, protože ty mají několikanásobnou sílu oproti člověku. S kombinací ohýbačky se dají vyrobit všemožné tvary.

Strojní pila

Jako další možnost tu máme řezání na strojních pilách. Hlavní řezný pohyb nám vykonává pilový kotouč, přičemž ten má určitou rychlost, jenž se může odvíjet i podle řezaného materiálu. O pohon se nejčastěji stará elektromotor, protože ve firmě může být zapojený do sítě na tři fáze, přičemž nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu ani doplňovat palivo. Abychom mohli snadno řezat určitý materiál, tak potřebujeme vhodný nástroj.

úhlová bruska

Konkrétně zde můžeme využít pilový kotouč na kov polohrubozrný I-nastroje. Samozřejmě kotoučů je více druhů, přičemž musíme sledovat jejich parametry. Můžeme je totiž dělit podél počtu zubů, jejich sklonu, průměru kotouče, šířky a tak dále. Záleží, jaký materiál a v jaké tloušťce budeme řezat. Naštěstí sortiment je široký, a proto by s výběrem neměl být vůbec žádný problém. Tento prodejce dodává pouze kvalitní nástroje, a proto s nimi můžeme řezat jedna radost bez komplikací.

You Might Also Like