Letní cestování po naší republice


Letní dovolené v zahraničí jsou letos opravdu v ohrožení. Nevypadá to moc optimisticky a je možné že se do zahraničí jen tak nedostaneme. Využijme toho k poznávání naší krásné republiky, která za to opravdu stojí. Navštívit můžete spoustu míst, která opravdu za návštěvu stojí. Nemusíte ani cestovat daleko, každý kraj má své kouzlo.

zámek Lednice

V Čechách je asi největším lákadlem Praha s jejími historickými památkami, které lákají nejen cizí turisty ale i nás. Avšak i Jižní Čechy vám mají co nabídnout. Nekonečné rybníky, krásné výhledy a teplé počasí. Ráj pro cyklisty. Pro milovníky hor je zde Národní park Šumava a také Krkonoše. Nekonečné turistické trasy protkané horskými boudami, kde si můžete kdykoli dát občerstvení. Do Krkonoš se můžete vypravit i v případě, že nemusíte extrémní teploty. V horách je přece jenom trochu chladněji.
I Morava nabízí spoustu možností, jak si užít dovolenou. Pokud máte rádi víno, památky a cyklistiku, pak se vypravte na Jižní Moravu, kde všechny tyto věci naleznete. K ubytování můžete využít třeba hotely v Lednici, která je velkým kulturním centrem tohoto místa. Užít si můžete dlouhé vycházky, projížďky na kole, nebo si najít vyhovující vinný sklípek s ochutnávkou. Jednoduše ráj pro všechny.

Krkonoše

Popojet můžete do Beskyd, kde najdete úžasnou sochu Radegasta po cestě na horu Radhošť, popřípadě si můžete užít jeden z četných horských wellnes hotelů v okolí. Užít si dovolenou můžete také na úrodné Hané, popřípadě navštívit další České hory vstřícné k turistům – Jeseníky. V Jeseníkách je v posledních letech letní sezona stejně silná jako ta zimní a tím pádem se tomu přizpůsobují i areály v okolí. Naleznete zde spoustu aktivit jak pro rodiny s dětmi, tak spoustu odpočinku pro bezdětné páry. Užijete si jak krásné výhledy při výšlapech ale můžete navštívit třeba i skvosty, jako jsou Dlouhé Stráně, popřípadě Praděd.

You Might Also Like