Pohodlné sezení i v malém prostoru

Malý prostor je často výzvou, jak ho vkusně a prakticky zařídit. I od malého bytu totiž očekáváme, že bude sloužit prakticky stejně jako ten velký. Nejvíce náročný na prostor je pak obývací pokoj, kde trávíme asi nejvíce času z celého dne. O to horší je, pokud se nacházíme v dispozici 1+kk nebo 1+1, kdy vlastně máme jednu jedinou místnost, kterou je potřeba plnohodnotně využít. V malých prostorech se budete muset s největší pravděpodobností smířit s vidinou rozkládacího gauče, jinak byste se v místnosti už ani neotočili.Malý prostor

Buďte ochotní přijmout kompromis
Ideální volbou je pak právě rozkládací pohovka, na ní rozhodně nešetřete, jelikož bude muset plnit hned dvě funkce naráz. Velký důraz by měl být kladen také na kvalitu roštů a matrace.

Než se unáhleně vydáte do obchodu s nábytkem a vyberete první pohovku, která se vám líbí, vše si předem doma pečlivě přeměřte. Velmi snadno se vám může stát, že nevhodná dispozice sedačky vytvoří v místnosti překážkovou dráhu a vy si výběr budete brzo vyčítat. Raději proto volte trojmístnou sedačku než menší dvojmístnou, ke které stejně budete muset kupovat další křeslo nebo sedací pytel http://www.beanbag.cz/.

Obecné zásady do malého bytu jistě znáte: světlé barvy, pohovka by měla směřovat směrem do prostoru. Pohovka by měla být nižší a neměla by být přímo naražená na stěnu. Malý prostor za pohovkou nabudí dojem většího prostoru.Odpočívající žena

Bez stolečku to nepůjde
Pohovka bez konferenčního stolečku by nebo to pravé ořechové. I tady však budeme muset z některých svých nároků maličko slevit a před nákupem si stanovit priority. Skvěle budou působit odlehčené varianty konferenčních stolků, ideálně pak opatřený ještě o nějak chytře vymyšlený úložný prostor. Kde by se vešly časopisy a běžné drobnosti, které by se jinak povalovaly na stole. Poohlédněte se po mobilních stolečcích, které umožňují snadnou manipulaci v prostoru.

You Might Also Like