Proč většinou najdeme oválný bazén?

Asi každý z nás má léto spojeno mimo jiné také s koupáním v bazénu. Není tedy divu, že jej v nějaké podobě najdeme prakticky na každé zahradě, ať už u rodinného domu či u chaty nebo chalupy. Koneckonců, je to jeden z nejlepších způsobů, jak se v horkém letním dni osvěžit.

Toho si samozřejmě všimli i výrobci, kteří začali nabízet velké množství nejrůznějších druhů. Každý si tak může vybrat takový, který mu bude nejvíce vyhovovat, vzhledem jak k jeho finančním možnostem, tak i rozměrům pozemku, který má k dispozici.

žena koupající se v bazénu

Zdálo by se tedy, že každý z nás bude mít jiný. Pravdou však je, že některé druhy jsou populárnější než jiné. Co se například tvaru týče, zde rozhodně hraje prim oválný bazén bazenygluc.cz. To se může zdát poměrně zvláštní, vzhledem k tomu, že například na veřejných koupalištích a v městských bazénech najdeme především ty čtyřhranné. Proč lidé dávají přednost oválu?

Má to hned několik důvodů, tím hlavním a nejdůležitějším z nich je však údržba. Nesmíme zapomínat, že je nutné jej pravidelně čistit, a především na jaře provést důkladnou údržbu. A asi není třeba říkat, že z rohů se usazeniny dostávají podstatně hůře.

dlážděný okraj bazénu

Dále se jedná o samotnou konstrukci. Je totiž mnohem snazší upevnit vnitřní plachu na oválný tvar, kde není nutné počítat s rohy. I pro výrobce je to tak podstatně jednodušší, na výstavbu samotnou nehledě.

V neposlední řadě jde i o bezpečnost při plavání. Pokud nebudeme dávat pozor, můžeme snadno narazit do stěny. A rozhodně je lepší, když je kulatá, než rovná – následky nejsou ani zdaleka tak tvrdé. Proto je preferován především rodinami s dětmi, které, přiznejme si, mohou v bazénu snadno zapomenout na opatrnost.

Avšak ať už si vybereme jakýkoliv typ, rozhodně nebudeme litovat. Jistě, je s ním práce a je nutné se o něj starat, avšak výhody zde jednoznačně převažují. V létě to poznáte sami.

You Might Also Like