Věci, které je třeba zvážit při nákupu sedací soupravy

Pořízení pohovky není levnou záležitostí. Mnohdy to bývá investice za desítky tisíc korun. Pokud trávíte většinu svého času v obývacím pokoji, bude zde pravděpodobně nejdůležitějším kusem nábytku. Je to místo kde odpočíváte, čtete, pijete svůj oblíbený čaj, bavíte se s rodinou a přáteli nebo se jen díváte na televizi či spíte. Dává tedy smysl se pořádně zamyslet a účelně investovat tak, aby vám vydržela mnoho let. Rozhodování totiž zahrnuje víc než jen volbu mezi klasickou sedací soupravou a moderní designovou pohovkou. Cože je tedy třeba brát v potaz?

Sedací souprava jako součást interiéru

Vyzkoušejte, než koupíte

Když kupujete novou matraci do postele, trávíte několik minut ba i hodin tím, že si na ni lehnete, valíte se na ní, nebo na ní zaskáčete. Tento stejný postup platí i u výběru sedačky. Je důležité, abyste věděli, jestli vám vyhovuje hloubka sedadla či výška opěradla. Vyzkoušejte několik typů sedaček a vzájemně je porovnávejte. Pokud na sedačkách rádi ležíte, nestyďte se a lehněte si na ni.

Investujte do dobrého rámu

Dobrý rám je základem pro dobrou sedací soupravu. Pevný rám z tvrdého dřeva je výbornou volbou. Některé sedačky jsou vyrobené z dřevotřísky, ta nemusí být tak trvanlivá.
Pohovka pro dva

Zkontrolujte opěrky

Některé sedačky jsou vybaveny měkkými polštáři. Mějte na paměti, že ty budete muset denně natřásat, aby vám poskytly požadovaný komfort. Zvažte, jestli by pro vás nebyla lepší taková sedačka, jejíž opěradlo a sedáky mají pěnové výplně.

Zaměřte se na použité látky

Volba barvy je zcela na vašem vkusu. Co je ovšem důležité, je tkanina, ze které je pohovka vyrobena. Vybírejte podle toho, jaký z ní máte pocit. Ohmatejte ji a zjistěte, jak je příjemná na kůži. Zvažte, jestli chcete syntetické materiály nebo například kůži. Zamyslete se nad její omyvatelností a údržbou, a to obzvlášť máte-lid doma malé děti nebo domácí mazlíčky.

Dvakrát měř a jednou kupuj

Není nic horšího než se zamilovat do perfektní pohovky a až poté zjistit, že se vám nevleze do interiéru. Takže než cokoliv uděláte, změřte si ji. Měli byste pamatovat i na šířku vašich dveří a schodišť, kterými bude muset pohovka projít.

You Might Also Like