Vyrobte si s dětmi doma hračky – Co k tomu budete potřebovat?

Všechny děti si rády hrají a k tomu samozřejmě potřebují mít i své hračky. Ty kupované ale nemají takové kouzlo. Zkuste si nějaké doma vyrobit.

Vyrobte si s dětmi doma hračky – Co k tomu budete potřebovat?

V dnešní době narazíme na hračky pro děti na každém rohu. Jistě, je tak snadné dítěti hračku koupit. Jenže takové hračky se pak doma jen kupí a děti z nich mají radost jen chvíli. Zanedlouho je ale hračka omrzí a tak se zase koupí nová. Také to doma u vás funguje podobně? Mnohem větší kouzlo mají hračky, které si vyrobíte sami. Taková hračka je unikátní a dítě k ní může mít mnohem vřelejší vztah, zejména pak, pokud bude samo přítomno u její výroby. Doma vyrobené hračky ale můžete třeba darovat jiným dětem nebo vyrobte hračku i pro svého domácího mazlíčka. S chytrými vychytávkami to zvládnete snadno a rychle.

dřevěná postavička

Rádi šijete a tvoříte? Pusťte se do toho!

Pokud máte tvořivého ducha a rádi šijete nebo doma vyrábíte nejrůznější výrobky nebo dekorace, klidně se pusťte i do tvorby hraček, postaviček a nejrůznějších malých či velkých zvířátek nebo pohádkových hrdinů. Takovou panenku si můžete vyrobit vcelku snadno, látková panenka je rychle hotová a ani nemusíte být nějak zvlášť zruční. Vlastně k tomu stačí velmi málo. Polotovary na tvorbu postaviček a zvířátek prima-obchod vám práci značně usnadní. Již hotové totiž můžete mít klasické mrkací oči pro panenku, ale třeba i umělé řasy, vlasy nebo klouby. Při výrobě hraček, ale i plyšových zvířátek či látkových panenek, zcela jistě budete umělé oči potřebovat. Stejně jako se může hodit pískátko, které zaručí, že vaše hračka bude vydávat i zvuky.

ručně vyrobená panenka

Vytvořte si cokoliv, co chcete!

Je to celkem snadné, umělé oči mohou být nalepovací ale i na uchycení a to za pomocí vrutů a závitů. S takovými pomocníky pak můžete doma vytvářet nejrůznější výrobky, které potěší nejen děti ale jistě i dospělé. Ruční práce uklidňují ale zároveň přináší radost a potěšení. S dětmi pak můžete neustále vytvářet nové https://www.babyonline.cz/akcni-svet-deti/vase-hry/sikovne-rucicky výrobky, je to rozhodně lepší, než hračky jen kupovat.

Každého vlastnoručního výrobku si dítě bude vážit mnohem více. Určitě to tedy stojí za to alespoň vyzkoušet. Šikovné děti pak už mohou vyrábět sami postavičky a hračky třeba i pro své kamarády.

You Might Also Like