Jak na větší objem vlasů

Jemné vlasy bývají většinou krásně hebké a lesklé, ale mají právě nevýhodu, že nemají „ten správný objem“, není to ani tak dáno množstvím vlasů, ale jejich kvalitou, jemný vlas má totiž asi o třetinu menší průměr než vlas normální, a ještě mívá takovou strukturu, která způsobuje, že vlasy nemají dostatek síly objem udržet.
žena s fénem
Pokud chcete u jemných vlasů získat větší objem, základem je střih:
–        vhodná je jednotná délka vlasů, nebo vlasy sestříhané ve vrstvách
–        i když se Vám jistě líbí dlouhé vlasy, pro jemné vlasy jsou vhodnější polodlouhé nebo kratší účesy
–        nechte si také pravidelně zastřihovat konečky, vlasy se tím celkově odlehčí
–        kadeřníci také radí změnit stranu, na kterou si češete pěšinku celé roky, vlasové kořínky tak budou vzpřímenější a účes plnější
–        pokud přece jen chcete vlasy dlouhé, nechte si je zastřihnout do stejné délky, sestříhat stupňovitě si je nechte na temeni
–        ideální účes pro jemné vlasy je mikádo, objemu se docílí jemným sestříháním kolem obličeje, správný efekt může mít i ofina k mikádu, zakryje prořídlé vlasy nad čelem
–        obecně však platí, že čím jsou vlasy kratší, tím jsou lehčí a mají svůj přirozený objem u konečků, pokud si je necháte zkrátit především na šíji, vytvoří se tím žádaný objem na temeni.
velký úsměv
Po správně zvoleném střihu můžete svým jemným vlasům pomoci k většímu objemu také správnou barvou – správný odstín může vlasy upravit i opticky, tmavé barvy objem zmenšují a zužují, naopak světlé barvy objem zvětšují a rozšiřují.
Tupírovat můžete, ale jen občas a správně – uchopte horní vrstvu vlasů a upevněte ji na temeni hlavy, potom můžete pomocí hřebenu s jemnými zuby hodně mírně natupírovat vlasy pod ní, horní vrstvu potom sčešte zpátky na místo a celé to můžete zafixovat opravdu velmi malým množstvím laku na vlasy.
Co jemné vlasy dá se říci „zabíjí“ je nadměrné používání stylingových přípravků, jako jsou gely, vosky nebo pasty. Pokud se bez nich neobejdete, používejte je opravdu jen v minimálním množství a pouze na konečky vlasů. Jemným vlasům také neprospěje, pokud budete chodit spát s mokrou hlavou.

You Might Also Like