Kde se vzala tantra a co všechno s ní lze spojovat?


Slovo tantra zní trochu jako zaklínadlo. Rozhodně není pochyb o tom, že něco mystického v sobě skrývá.  Dá se přeložit jako tkanivo, symbolizuje tedy určitý vztah nebo spojení. V budhismu se tantra vykládá jako cesta do vlastního hlubšího vědomí, které se dosáhne s pomocí meditace.

V hinduismu se vykládá jako protipól mužské a ženské energie, který se spojil v symbolu šesticípé hvězdy. V tomto výkladu se dá také hovořit o jakési sexuální podstatě. Jejím cílem však není pouhé sexuální uspokojení, ale je prostředkem k dosažení něčeho vyššího.
cvičení v legínách.jpg

Jiné učení pojednává o tantře jako o kosmické energii všude kolem nás. V západním světě se tantrou nemyslí ucelené učení ani texty, ale považuje se za náboženské praxe v asijském světe, které jsou roztříštěné do různých směrů.

S tantrou se může pojit také jóga, kdy se opět jedná o cvičení ke zklidnění těla i mysli. Člověk tak dosáhne rovnováhy. Jedná se tedy také o celkový postoj k životu, svým blízkým i k vlastnímu tělu.

Oblíbeným tématem jsou tzv. tantrické masáže. Od masáže klasické se tantrická liší opět tím, že se klade důraz na celkový prožitek a uvolnění. K dispozici je několik variant těchto masáží. Vybrat si lze z masáží neintimních i intimních.
zapálené svíčky.jpg

Opět ale platí, že dosažení sexuálního uspokojení, není prvořadé. Jsou určené buď ženám, mužům či párům. Pomocí masáže se dají uvolnit svaly, léčit jizvy nebo jiná zranění. Vhodná je i pro ženy po porodu, aby znovu nalezly svou tělesnou rovnováhu. Podobným způsobem lze i řešit některé problémy v sexuálním životě, protože se člověk naučí vnímat sám sebe a odbourá případná úskalí, která s touto oblastí souvisí.

Pokud se rozhodnete navštívit masážní salón, kde takovou masáž nabízejí. Určitě byste si měli předem promyslet, jaký typ masáže zvolit a informovat se, jak bude tato procedura vypadat. Můžete si také zvolit délku masáže nebo konkrétního maséra. Pak už stačí hledat sám sebe prostřednictvím svého nitra.

You Might Also Like