Vnitřní a vnější prevence aneb stop vráskám!

V boji proti vráskám a vůbec v rámci prevence proti předčasnému stárnutí pleti je důležité neopomenout ani správnou stravu. Jak vypadá naše pleť je ovlivněno péčí vnitřní i vnější. Nelze spoléhat jen na zázraky v podobě kosmetiky. Ani ten nejdražší krém není efektivním řešením, jestliže pleť nebude řádně vyživena i vnitřně.
 dózička s krémem
Mnohdy tak díky i reklamě se zapomíná, že v boji proti předčasnému stárnutí jsou jisté potraviny mnohem účinnější. Některé potraviny mají doslova magický účinek. A rozhodně jsou levnější alternativou a především více efektivnější.
 
Správná a vyvážená strava je přímo elixírem pro vaši pokožku. A jak je známo, nejúčinnější je prevence. Čím dříve na tento fakt je myšleno, tím samozřejmě lépe pro vaši pleť. Základ vnitřní péče tvoří samozřejmě voda, tj. dodržení pitného režimu, dále je to zelenina, ovoce, rostlinné bílkoviny. Tímto dosáhnete, že vaše pleť bude zdravá, svěží a hladká bez vrásek.
 
Potraviny pro vaši pleť aneb v čem spočívá jejich síla
 
·         rajčata – obsahují červené barvivo lykopen, které se nachází ve slupce, efektivně chrání pokožku při pobytu na slunci, je zároveň stabilní oporou pleti, kolagenu i elastitu,
·         avokádo – je zejména bohaté na vitamíny, minerály, ale především má hydratační funkci, což je díky vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin omega3,
·         ořechy – zejména brazilské ořechy jsou výživnou terapií pro lidskou pokožku, působí preventivně proti vráskám i poškození kožních buněk, říká se jim také oříšky krásy.
 meruňky s větvičkou
 
Kouzelník v boji proti vráskám zvaný retinol
 
Vitamín A je velmi významným antioxidantem, který zabraňuje procesu stárnutí pleti, rohovatění buněk. Vitamín A jde opět poskytnout v nejlepší variantě a to prostřednictvím konzumace špenátu, melounu, kukuřice či meruněk.
 
Druhou a častější alternativou je volba a aplikace kosmetických produktů obsahující právě účinnou látku retinol. Výsledkem je hladká i krásně vypnutá pleť. Retinol má magickou moc v rámci protivráskové prevence.
 
Ale pozor! S retinolem opatrně. Zde dvojnásobně platí, že je zapotřebí opatrnosti. Zvýšená koncentrace může naopak disponovat až rakovinotvornými účinky. Nicméně obsah retinolu v krémech je bezpečný. Kosmetiku s obsahem retinolu zásadně mějte na temném místě a spotřebujte na základě doporučení určeného výrobcem.

You Might Also Like