K moři vlakem? Proč ne?


Spousta z nás cestuje na dovolenou k moři autem, autobusem nebo letadlem. Každá tato varianta má své pro i proti.
Pokud pojedeme autem, máme své pohodlí, můžeme si zastavit, kdy chceme arychle jsme na místě. Nevýhodou bývá zvýšená únava po cestě bez možnosti protáhnout se za jízdy a za nepříznivého počasí je cesta více riskantní. Musíme také přihlédnout na to, že většina z nás není zvyklá řídit tak dlouhé trasy.
vlak u moře
Při cestování autobusemnejsme vystaveni stresu, můžeme se kdykoliv prospat, protáhnout nebo můžeme vstát, zároveň si nemusíme lámat hlavu, kudy pojedeme a naše zavazadla jsou relativně v bezpečí v zavazadlovém prostoru. Jízdenka není drahá a na místě budeme brzo. Nevýhodou dálkových autobusů bývá malý prostor pro delší nohy, protože jsou sedadla umístěna příliš blízko sebe. Musíme se přizpůsobovat ostatním pasažérům autobusu.

Letadlembudeme na místěnejrychleji a během letu využíváme komfortu. Můžeme mít s sebou jen zavazadla omezené hmotnosti a dost času nám vezme odbavení na letišti. Je to ale zároveň nejdražší způsob dopravy.
Zapomínáme na vlak, který nám může na delší cestě poskytnout pohodlí bez řízení po ucpané dálnici.

Nastoupíme do vlaku i se svými mnoha zavazadly a najdeme si své klimatizované kupé pomocí příjemného stevarda, který zkontroluje jízdenky a místenky a vysvětlí nám, jak to všechno ve vlaku funguje. Ukáže nám, kde najdeme sprchu, toaletu a kuchyňku, kde si můžeme koupit něco k snědku nebo teplé i vychlazené nápoje. V kupé kromě sklopených lůžek najdeme místa k sezení, stolek, umyvadlo, elektrickou zásuvku a palubní telefon včetně tlačítka na stevarda. Ukáže nám, jak ovládat osvětlení a klimatizaci a nabídne nám pomoc při přípravě lůžek. Všechno přichystáno jako v hotelu. Povlečená postel pro každého, čistý ručník a kelímek s vodou. Při odchodu kupé můžeme řádně uzamknout.

Během cesty se můžeme chodit, kochat krajinou, pustit si nějaký film nebo, máme-li s kým, můžeme si zahrát nějakou hru nebo karty.Můžeme také pracovat. Pokud nás přepadne únava, můžeme se prospat. Cesta nám rychle uběhne a my přijedeme na místo odpočatí, abychom si mohli užívat koupání a plavání v moři.
chlapec v autobuse
Cenaza dlouhou cestu nebývá nejmenší, ale můžeme se ji pokusit o něco snížit. Zajímejme se o jízdenky dlouho dopředu a je možné, že se naskytne nějaká akce a dříve zakoupené jízdenky bývají levnější. Při cestě do zahraničí si kupme mezinárodní jízdenku až v nejvzdálenějším místě, odkud to jenom jde. Do toho místa můžeme mít je vnitrostátní jízdenku, která je levnější. Stejně je to i s lůžkovým kupé, které si nemusíme využít hned při nástupu do vlaku, ale až v pozdních hodinách. A také čím více nás bude, tím může být jízdenka levnější.

You Might Also Like