Do divadla bez doprovodu

Možná jste v novém městě sami a nemáte zde žádnou spřízněnou duši ani partnera se kterým byste večer vyrazili na představení do divadla. Nebojte se, rozhodně to není překážka ochudit se o skvělý kulturní zážitek a připravit se o možnost seznámit se třeba právě během přestávky s novými lidmi.
Divadla jsou snad v každém větší městě a na internetu se můžete seznámit s programem a vybrat si tak představení podle svého vkusu. Může jít o komedii nebo drama. Pokud bydlíte v hlavním městě, pak je nabídka ještě pestřejší a můžete vybírat z muzikálů nebo třeba zajít na představení netradičního černého divadla které se odehrává v naprosté tmě a vidět jsou jen herci na jevišti a je to zcela odlišný zážitek od běžného přestavení.
sál divadla
Nespoléhejte že si lístky na představení koupíte až na místě. Některá představení jsou na týdny vyprodaná a marně byste se večer do divadla vypravovali. Vstupenky na představení si někdy můžete koupit přes internet, na pokladně divadla i několik týdnů předem. Někdy lístky do divadla můžete za zvýhodněnou cenu nalézt i na slevových portálech.
Co na sebe?
Možná řešíte co si obléci na večerní představení. Pokud zrovna nejdete do Národního divadla pak se můžete obléci mnohem uvolněněji, přesto společenským oblečením nic nezkazíte. Doby kdy muži chodily v oblecích a ženy v róbách jsou sice pryč ale rozhodně si takto oblečení nemusíte připadat divně, naopak.
tanec v divadle
Bez mobilního telefonu si málokdo umí svůj život představit a možná si jeho přítomnost už ani neuvědomujeme. Nezapomeňte si však telefon před představením vypnout, je krajně nezdvořilé vůči hercům i divákům když se v sále začne ozývat zvonění mobilního telefonu.
Návštěva divadla je něco zcela jiného než když sedíte v kině. Není nad to vnímat kouzelnou atmosféru na živo a pokud dobře vyberete představení, budete to pro vás skvělý zážitek ať už jste v kině v doprovodu nebo sami.

You Might Also Like