Kamionová přeprava zboží

Tuny produktů

Logistika tvoří u spousty firem značnou část nákladů, protože vyrobené zboží i objednaný materiál musí nějakým způsobem cestovat, a ještě k tomu musíme mít všechny, jak skladovat a v případě potřeby třeba přemísťovat ve výrobním procesu. U takových strojních firem dosahují kusy hmotnosti třeba desítek kilogramů, a proto zde mají třeba jeřáby. Do takových CNC strojů už nemusí kusy vkládat a vydávat člověk, protože se o to postará robotická ruka.

řada kamionů

Právě automatizace zajistí větší efektivitu výroby, takže počáteční investice se může efektivně vrátit. Pro nakládání a vykládání zboží či pohyb s ním po firmě využíváme vysokozdvižné vozíky, přičemž do čistých provozů pochopitelně nepoužijeme vozík s dieselovým motorem, ale je tu možnost třeba elektrického. Zároveň to chce mít ve firmě dobrý software, který zajistí, že budeme vždy vědět jaké zboží, v jakém množství a na jakém místě se nachází.

Správné zabalení

V naší zemi je pro větší náklad nejvíce využívána kamionová doprava, protože zde nemáme přístav a letecká přeprava má jistou finanční náročnost. Aby se zboží při přepravě nic nestalo a dalo se snadno přemísťovat, tak je potřeba správné zabalení. Dá se zajistit třeba zavařením do plastového sáčku, do kterého se nedostane vlhkost ani prach. Následně tyto sáčky můžeme vkládat do krabic, a to celé dát na paletu. Přeci jen palety nám umožní přemísťovat takových krabic hned několik najednou, čímž se celý proces manipulace a přepravy usnadňuje.

paleta se zbožím

Palety se vyrábí že dřeva, plastu, kovu a tak dále. My se zaměříme na plastové euro palety. Ty můžeme používat i v čistých prostorech, přičemž v případě potřeby se dají snadno umývat. Jistě jste si někdy všimli, že jejich tvar mnohdy obsahující větší množství žeber, což právě zajišťuje jejich pevnost, takže o ni se bát nemusíme. Vyrábí se jich více druhů a rozměrů, takže si můžete vybrat dle Vaší libosti.

You Might Also Like