Skvělou atmosféru dokážou vytvořit i antistresové omalovánky

Víte, proč si děti tak rády hrají a kreslí? Protože děti dělají věci, které jim jdou samy od srdce a nepřemýšlejí, co je správně, ale dávají průchod svým potřebám a tužbám. A právě kreslení a vybarvování jim dává křídla, protože se nechávají unášet svými představami a absolutně se nenechávají spoutávat nějakými konvencemi nebo tím, co se má a co se nemá dělat.

barevné tužky

Vraťte se do dětství a prociťte opět ta léta spokojenosti a bezbřehé tvůrčí činnosti.Máte-li problémy, necítíte-li se dobře, svírá vás stres, jste smutní a nevíte kam se vrtnout, vezměte si do ruky pastely a začněte si kreslit. Jen tak.
Nechte se vést vaší duší a nepřemýšlejte, co máte nebo nemáte kreslit. A rázem zjistíte, že se dokážete „vykreslit“ třeba i ze vzteku.

To pak vaše malůvky budou nabírat na síle, tmavosti, až možná i hrotem pastelky protrhnete papír. Vše je možné. A když se takto uklidníte, pak vezměte do ruky antistresové omalovánky a rozjeďte se až teprve nyní tak, jak vy si sami přejete! Nechte se vést a vznášejte se na křídlech andělů.

Někdo má pocit, že o m a l o v á n k y jsou jenom pro děti, ale opak je pravdou. A zvláště a n t i s t r e s o v é o m a l o v á n k y pro dospělé jsou dobrou volbou, když máte plnou hlavu problémů a starostí a nic se vám do ní už jiného nevejde. Potřebujete hlavu vyčistit od nánosů povinností? Tak se směle vrhněte do kreslení a budete se divit, co takové obyčejně kreslení a vybarvování pestrobarevnými pastelkami dokáže s vaší duší.

děti kreslí

Po nějaké chvíli se uklidníte, zklidní se váš dech, srdce začne opět pravidelně bít a vy se propadáte do říše snů a pohádek. Ne nadarmo děti milují vybarvování i svět pohádek, protože tyto věci jim dávají možnost zapomenout a naopak rozvíjejí jejich tvořivost a fantazii.

Staňte se alespoň na okamžik opět dětmi a prociťte tak krásná léta dětství s pastelkami v rukách.

You Might Also Like