Vybíráte osvětlení do interiéru? Jak vybrat stylové lustry, které poskytnou dostatek světla?


Osvětlení hraje důležitou roli v každém interiéru, záleží hodně na zvoleném lustru ale i samotných žárovkách. Posviťte si a vyberte si vhodné osvětlení.

Vybíráte osvětlení do interiéru? Jak vybrat stylové lustry, které poskytnou dostatek světla?

Bez osvětlení se v interiéru neobejdeme, každé osvětlení hraje velice důležitou roli a je třeba jej dobře zvolit. Není to jen o tom, abychom dobře viděli, dostatečné světlo je třeba hlavně při nejrůznějších činnostech, při učení, čtení, při práci na počítači nebo když se věnujeme ručním nebo domácím pracím. Jakmile je světla nedostatek, pocítíme to velmi výrazně a to hned několikrát. Nejenže nevidíme, oči si můžeme kazit a v budoucnu se nám může zrak zhoršit, nehledě na to, že ze špatného světla oči často bolí, pálí anebo nás může začít bolet hlava. I proto je třeba klást důraz na výběr vhodného a zároveň dostatečně silného osvětlení. Roli hraje i umístění lustrů a lamp. Jak to správně rozvrhnout, aby vám světlo doma vyhovovalo?

interiérové osvětlení

Design přesuňte až na druhé místo

Je úplně jasné, že každý chce mít doma všechno sladěné, no a osvětlení hraje důležitou roli i z estetické stránky, o tom není pochyb. Krásného lustru si ihned každý všimne, navíc designově vyladěný lustr či lampa mohou dokonale povznést vzhled každé jedné místnosti, jenže v tomto případě je potřeba design přesunout až na druhé místo během výběru. I když dnes už jistě není problém skloubit všechno dohromady. Potřebujete ale hlavně dostatek světla, začněte rozhodně rozmístěním hlavních zdrojů světla v jednotlivých místnostech, u velkých pokojů je vždy třeba počítat minimálně se dvěma takovými centry, k hlavnímu lustru nebo tedy ke dvěma, se potom mohou přidat další světelné zdroje, menší lampičky, LED pásky a podobně.

Pozor na stínící prvky, které mohou nakonec bránit průniku světla do místnosti, vybírejte kvalitní žárovky a pokud víte, že budete chtít s intenzitou světla sami manipulovat, což je jistě výhodné třeba v obývacích pokojích nebo ložnicích, zvolte osvětlení, které má funkci regulace intenzity osvětlení.

kovový lustr

Když přijde řada na design

Kromě praktického rozmístění a dalších funkcí se ale můžete zaměřit i na design, tem vás jistě bude zajímat nejvíce. Do moderních interiérů se bude hodit například kovový lustr, velmi dobře se udržují také skleněné nebo plastové svítidla. A zatímco do obývacího pokoje je lepší volit bodové osvětlení nebo nižší lustry, nad kuchyňský stůl určitě volte delší lustry na lanku, které nádherně vyniknou.

I při výběru barev a tvarů se můžete docela vyřádit, jen pozor na to, že některé moderní kousky jsou natolik propracované, že se vám to může během čištění vymstít.

You Might Also Like