Jak zabavit malé caparty

Vaše dítě nastoupilo do školky a vy se obáváte jeho vysoké nemocnosti? Co pak si s takovým nemocným dítětem, obzvláště pokud je akčnější povahy, doma počnout a jak ho zabavit? Třeba taková běžná dětská nemoc, kterou jsou neštovice, vás dokáže uvěznit doma na dlouhé týdny.
Ať už dítě marodí nebo je venku pošmourno a vy se rozhodnete zůstat s dítětem doma, budete muset chtě nechtě vaše dítko nějak zabavit. Tato doba je ideální pro vytvoření nových herních prvků a zábavných aktivit. Protože právě nové aktivity děti zaujmou více, než běžné herní činnosti, na které jsou zvyklé.
hra pro děti
Zpočátku onemocnění můžete řešit zabavení nějakou tou pohádkou, která alespoň po nějakou dobu udrží dítě v posteli. Po pár dnech, kdy opadne teplota nebo kdy se dítě dostane z nejhoršího, už malému capartovi většinou otrne a začne „řádit“. Začne se i doma nudit a bude se dožadovat větší pozornosti.
Připravte si pro vaše dítě doma různé zábavné aktivity a hry. Možností, kterými se dá dítě doma zabavit je opravdu nespočetně. Stačí jen zapojit fantazii, případně můžete koupit různé kreativní hračky, které také dokáží děti pěkně zabavit. Vybavit se tak můžete pastelkami, vodovkami, temperami, omalovánkami, barevnými papíry, lepidlem, nůžkami a dalšími výtvarnými potřebami, se kterými dokáže hotové zázraky.
kluk s autíčkem
A pokud momentálně nemáte čas na to, abyste šli nakupovat, jednoduše si vystačíte s tím, co máte běžně doma. Využít tak můžete třeba roličky od toaletních papírů a vytvořit si tak různé postavičky nebo tunel pro autíčka.
Holčičkám pak můžete vyrobit třeba převlek princezny, kluci se zase mohou proměnit v rytíře. Takové dny plné zábavy a her pak budou dětem i vám mnohem rychleji utíkat a váš čas strávený s dětmi bude využitý na maximum. Vyměňte proto televizi, počítač nebo tablet za knihy a kreativní aktivity. Uděláte tak pro vaše děti mnohem více, než kdybyste je posadili k moderním technologiím.

You Might Also Like