Pohodlné užívání koupelny a WC malým dítětem

Narodilo se vám miminko? Pak si užívejte klidu a bezstarostného života, kdy se vaše děťátko ještě příliš nehýbe, nikam vám nemůže utéct, nic nemůže shodit a nehrozí mu tolik nebezpečí.
Když se vaše miminko začne batolit, všude lézt a pomalu ale jistě se pro všechno na táhne a všude dosáhne, je ten nejvyšší čas na různá bezpečnostní opatření ve vaší domácnosti. Ve vaší domácnosti se totiž skrývá spousta nebezpečí a děti tak velice často přijdou k úrazu. Proto je těmto událostem potřeba předejít.
batole ve vaně.jpg
A jak na to? Nejlépe se připravíte pro maximální bezpečnost vašeho dítěte tak, že si celý váš domov projdete v podřepu, v přibližné výšce vašeho dítěte a zjistíte tak, jaká nebezpečí kde číhají a jaké úrovně výšek je potřeba zabezpečit. Možná budete sami nepříjemně překvapení, kolik různých nebezpečných nástrah u vás doma číhá.
mytí rukou.jpg

JAK PŘIPRAVIT VAŠI DOMÁCNOST NA PŘÍCHOD DÍTĚTE:
· gumové nebo plastové krytky na rohy stolů a dalších kusů nábytku s ostrými hranami
· Plastové krytky do zásuvek
· Odstranit z dosahu všechny ostré a těžké předměty
· Odstranit z dosahu chemické prostředky
· Zjednodušit běžné činnosti dítěte pomocí praktických vychytávek
O své slovo se samozřejmě hlásí i koupelna, ve které se také s dětmi neobejdete bez nějakých těch vylepšovátek , a to především pro jejich pohodlí a také z toho důvodu, aby si osvojili základní hygienické návyky a naučili se větší samostatnosti.
koupání novorozence.jpg
Bude to chtít vybavit se různými pomůckami, jako například protiskluzovou podložkou do vanu, která zabrání nebezpečí uklouznutí a zranění při sprchování a koupání. U umyvadla nebo wc také oceníte speciální plastový nebo dřevěný stupínek či schůdky. Můžete si pak společně čistit zuby nebo umývat ruce s vaším dítětem a učit ho tak základním hygienickým návykům. Proto se včas připravte na příchod dítěte a vytuňte si koupelnu o praktické vychytávky, které vám i vašim dětem usnadní život.

You Might Also Like