Co potřebuji v porodnici?

Na úvod je velmi důležité říci, že hlavní je zdravé miminko a rodička. Ostatní věci jsou pouze maličkosti. Když zapomene ručník, svět se nezboří. Ale samotný porod maminky velmi stresuje, a je lepší pokud jste připravená.
Můžete si připravit cestovní tašku už kolem 6měsíce. Hlavně poučte manžela, kde se taška nachází. Tatínci bývají mnohdy více nervózní než samotné rodičky, a v den porodu neví ani jak se jmenují.

botičky

Doklady
Divily byste se, kolik rodiček zapomene doma potřebné doklady. Tohle je zrovna věc, kterou byste se měla snažit nezapomenout. Samozřejmě nemůžete dát všechny doklady už v 6. měsíci do tašky, ale musíte na ně zkrátka myslet. Peníze na potřebné poplatky, parkovné, či do automatu na kávu.
Občanský průkaz, těhotenský průkaz, kartička zdravotní pojišťovny, oddací list. Pokud nejste vdaná a chcete, aby se dítě jmenovalo po otci, musíte mít sepsanou dohodu potvrzenou matrikou.
A teď k samotnému seznamu. Chci upozornit, že každá porodnice se liší v tom, co vám vypůjčí, co si musíte donést, a co respektují. Je třeba si to zjistit předem v porodnici, kde plánujete rodit.

K samotnému porodu
Fotoaparát, videokameru, láhev s čajem, pro tatínka občerstvení, masážní oleje.

Hygiena
Sprchový gel, šampón, kondicionér, zubní pastu+kartáček, hřeben, jelení lůj, hydratační krém, manikúru, toaletní papír, kapesníky, holítko, deodorant, gumičku,  2-3 ručníky.
Porodnické kalhotky – velmi skvělá věc, kterou koupíte v lékárně. Jsou síťované, lehce přeperete, dobře větrají a hlavně udrží více vložek.
Vložky- bez lepítka. Opět koupíte v lékárně. Kupte větší množství. První 2 dny můžete používat např. i 2 najednou, abyste neměl věčně zakrvácenou postel.
Vložky do podprsenky k zachycení mléka.

Oblečení
3 noční košile, nejlépe s knoflíky pro snadné kojení, kojící podprsenka, teplé ponožky, župan, přezůvky.
Tašku na špinavé prádlo.
 
těhotenství
 
Pro miminko
V porodnici oblečení pro miminko dostanete, ale není špatné aspoň 1 náhradní mít. Např. když vám ublinkne v noci a nechcete nahánět sestřičku. Dále oblečení na cestu domů dle počasí. Autosedačku přiveze tatínek, ale pro jistotu uvádím, ať na ni nezapomenete. Můžete si vzít vlastní zavinovačku, pokud chcete, či dečku. 
Dudlík – některé porodnice s ním mají problém, ale ve skutečnosti je to jen vaše rozhodnutí. U plačtivých miminek někdy není na škodu.
Jednorázové podložky, pleny, vlhčené ubrousky, krém na zadeček proti opruzeninám.

Léky
Pokud užíváte nějaké léky, nezapomeňte je přibalit. Všechny ale nahlaste v porodnici sestřičkám. Masti – na hemeroidy, na popraskané bradavky. Vitamíny.

Hojení jizvy
Pro některé rodičky mají po nástřihu problém se sezením. Můžete si vzít menší nafukovací kruh a tento problém vyřešíte. Dále není špatný fén, kterým budete jizvu sušit a usnadníte hojení.

Pro dlouhé večery
Kniha, křížovky, mobilní telefon+ nabíječka, popřípadě notebook, mp3, propiska, časopisy.
A hlavně pozitivní myšlenky J. Těšte se na nový přírůstek do rodiny!

You Might Also Like