Navrhněte si obývací pokoj, ve kterém se budete cítit skvěle. Na co nezapomenout?

Obývací pokoj by měl být vybavený útulně, prakticky, měl by být stylový a navržený přesně tak, aby vyhovoval všem potřebám celé rodiny. Co do něj prostě patří?

Navrhněte si obývací pokoj, ve kterém se budete cítit skvěle. Na co nezapomenout?

Máte obývací pokoj, kterému něco chybí? Možná si jej zařizujete úplně nově, možná se v něm už jen necítíte tak dobře, jako dřív. Ať už je to jakkoliv, obývací pokoj je místností, která si bezesporu zaslouží být stylově vybavená a vyšperkovaná. Dokonalý obývací pokoj vytváří tu správnou domácí atmosféru, řada lidí se v něm setkává se svou rodinou nejčastěji, takže si rozhodně zaslouží více pozornosti, než jakýkoliv jiný pokoj v domácnosti. Obývací pokoj si můžete navrhnout sami a dát si do něj všechno, co pokládáte za důležité, můžete ale využít i odborné pomoci. Jak se rozhodnete? A víte, co v něm prostě nesmí chybět?

jednoduše zařízený obývák

Už víte, jak bude vypadat?

Konečnou podobu vašeho ideálního obývacího pokoje, byste měli mít už dopředu vymyšlenou. Než se do čehokoliv pustíte, váš návrh by měl být na papíře nebo alespoň ve vaší hlavě. Návrh obývacího pokoje samozřejmě nemusíte dělat sami, můžete si nechat návrh vytvořit bytovým designérem nebo architektem, můžete si jít i po vlastní ose a využít tipy a rady známých nebo se můžete inspirovat na internetu. Možností je celá řada, ale obecně platí, že v obývacím pokoji prostě nesmí chybět sedací souprava, která by měla být přiměřeně veliká.

A co to je přiměřeně veliká? Jistě, že je nejlepší mít dostatečně velkou sedačku, do které se pohodlně usadí rodina popřípadě i s návštěvou, ale ne každý má takový prostor, aby to bylo možné. Proto si během plánování nezapomeňte vzít metr a všechno si předem přeměřte. Nejen nábytek či sedačka jsou důležité. Potřebujete jistě i nějaký ten volný prostor.

barevný obývací pokoj

Nábytku málo nebo hodně?

V malých panelákových bytech jste dost omezeni prostorem, pozor na to, aby tento prostor nebyl zbytečně přehlcen nábytkem, o který se bude jen zakopávat. Jistě, musíte všechny věci někam uložit, ale vybírejte chytré úložné prostory a využívejte prostor na stěnách či u stropu. V obývacím pokoji by se vám mělo hezky odpočívat a volně dýchat.

Atmosféru musí umocňovat doplňky, dekorace a drobnosti, které vám dělají radost. V jednoduchosti je sice krása, ale prázdné prostory bez drobností prostě nejsou úplně to pravé ořechové, co myslíte?

You Might Also Like