Zajímavější zahrada


Procházíte se někdy lesem a padne Váš pohled občas na nějaký vyvrácený pařez, který se tam jen tak povaluje a tlí? A zapřemýšlíte nad tím, jak by se dal jinak využít?

Přírodní materiály na zahradě jsou krásné a přitáhnete-li tam kousek lesa, bude mít Vaše zahrada hned jiný ráz a atmosféru. Můžete nechat pařez klidně jen tak někde stát, kde se bude dobře vyjímat, třeba mezi růžemi na záhoně, ale je škoda nevyužít plně jeho potenciál.
pařez v trávě

Pokud ho trochu vydlabete nebo využijete jeho přirozených prohlubní, můžete ho vysypat hlínou a zasadit do něj skalničky. Bude tak krásně kvést a zdobit Vaši terasu nebo zahradu. Víc takových rozmístěných pařezů nadělá i větší parádu. Kromě skalniček do nich lze zasázet i bylinky nebo některé letničky. Mohou posloužit i jako krmítko pro ptáky, ale nesmíte mít v blízkosti žádnou kočku.

Pokud jste manuálně zruční a umíte pracovat se dřevem, můžete z pařezu vyřezat i nějaké abstraktní, či konkrétní výjevy. Na Vaší zahradě se tak mohou množit různá strašidla, či zvířátka. To potěší hlavně děti. Samozřejmě si můžete nechat pařez vyřezat i profesionálem. Dodáte mu jen materiál.


O pařezy v lese nebývá velký zájem. Často po kácení stromů nebo po různých vichřicích v lese zůstávají. Můžete se domluvit s hajným nebo majitelem lesa, zda si je můžete odvézt. Pustí Vás pak do lesa i s autem a vozíkem, abyste se nemuseli s těžkými pařezy vláčet moc daleko. Většinou bývají rádi, že je jich někdo zbaví. Pokud bydlíte u lesa, tak si můžete dotáhnout vhodný materiál domů nenápadně i bez ptaní.
dekorační sovičky

Pro skalničky se hodí i zajímavé velké kameny s prohlubněmi nebo různá kamenná, či keramická koryta.  Jen by měl být zajištěn odvod vody, aby se rostliny nepřemokřily, pokud bude více pršet.

Dobře si ale promyslete, kam co na zahradě umístíte, aby se to hezky vyjímalo a nepůsobilo přeplácaně a chaoticky.

You Might Also Like