Připomínka události v reálném čase ve vztahu k určitému místu

Tvůrci nejrůznějších budíků, připomínkovačů, alarmů a poznámkových editorů již vyvinuli desítky programů, které lidem v prostředí operačního systému Android zpříjemňují život. Většina z nich se ovšem vztahuje na offline zázemí chytrého telefonu, tzn., že pracují bez ohledu na vaši polohu v terénu. Nařídíte-li si např. upomínku v den, kdy se zrovna nacházíte na nějakém veřejném místě, řekněme v ordinaci lékaře, a budík začne vyzvánět v nevhodnou chvíli, nemusí to být zrovna žádoucí.
smartphone a kompas

Poznámky, které se objeví jen tehdy, ocitnete-li se na předem zadaném místě

Příkladem využití programu s názvem Alarms může být třeba toto: Jedete autem se svou přítelkyní po zajímavém výletním okruhu a rádi byste jí seznámili s některými památkami ve vašem okolí. Řekněme, že vaše milá pochází odjinud, a v místě vašeho bydliště je poprvé v životě. Takový výlet autem může být zpestřením sobotního odpoledne a proč jej nedotáhnout k dokonalosti? V souladu s navigací, nebo jen podle mapy, naplánujete trasu a u každého místa, které by stálo za prohlídku, si můžete vytvořit vlastní poznámku. Uvažme, že směřujete po trase z Veselí nad Lužnicí do Třeboně, a rádi byste se zastavili na hrázi rybníka Rožmberk.
jízda s navigací
Pak byste mohli směřovat do obchodu potravin a nakoupit tam jídlo na zbytek dne. Třetí zastávkou může být rybník Svět a Schwarzenberská hrobka.
Do prvního alarmu si můžete poznamenat, že hráz rybníka Rožmberk budovalo v letech 1584 – 1590 více než 800 urostlých chlapů, kteří museli ručně přemístit na místo stavby více než 750 tisíc krychlových metrů zeminy.
Do druhého alarmu si zapíšete seznam potravin, které musíte nakoupit v obchodě v Třeboni. Např. nezapomenout koupit chleba a 20 rohlíků, jablka, krájený eidam a máslo.
letní krajina
Do třetího alarmu se vejde kupř. poznámka, že Schwarzenberskou hrobku nechal vystavět Jan Adolf II. Schwarzenberg v letech 1874 – 1877 na podnět jeho manželky Eleonory, a že se uvnitř nachází celkem 26 rakví.
Až budete cestou míjet všechna tato místa, která jste si naplánovali, u každého z nich se spustí příslušný alarm s upomínkou. Vaše přítelkyně se pak dozví řadu zajímavých věcí, které si nemusíte pamatovat, stačí je přečíst z upomínky. A ještě v třeboňském obchodě nezapomenete nakoupit, co budete navečer potřebovat. Váš výlet tak může být díky Alarms pestřejší a zábavnější.

You Might Also Like