Výhodné bydlení


Pořídit si standardní dům je pro velkou část české společnosti prostě až příliš finančně náročné, ale pro mobilní domky to neplatí. Tento typ bydlení má sice u nás pořád ještě trochu špatnou pověst, jelikož si laici často pletou mobilní domy a s karavany, ale ve státech jako jsou například Francie nebo Nizozemsko se tento typ obydlí velice osvědčil a je stále populárnější. Koneckonců, nejnovější modely pocházejí právě z těchto zemí a buďte si jisti, že jak cenově, tak i svou velikostí a úrovní vnitřního zařízení vás určitě dokáží zaujmout.
ikona obytného přívěsu


I do zimy


I přesto, že stále hodně jedinců má vůči mobilním domům averzi a bere je jen jako útočiště na jednu nebo dvě noci, jedná se o standardní bydlení, které lze bez okolků používat po celý rok. Vzhledem k tomu, že stěny nejnovějších verzí disponují krom jiného kvalitními izolačními materiály, je v nich teplo i když jsou venku silné mrazy. Moderní zateplení má ještě jednu podstatnou výhodu. Díky nim totiž není nutné příliš vytápět, což vede k nemalým úsporám. Mobilní dům tak může být k vaší peněžence šetrné hned dvakrát. Poprvé, když si ho budete kupovat a podruhé, když v něm budete žít.
cedule zmrzlina


Bydlíte takřka hned


Vyřizování všeho podstatného ohledně koupě nového bytu, natož pak rodinného stavení, je zdlouhavé a ubíjející. I v tomto ohledu je mobilní bydlení daleko výhodnější. Jakmile se domluvíte s prodejcem, můžete prakticky kdykoliv začít bydlet. Vzhledem k tomu, že jsou domky již kompletně zařízeny, není nutné ani nic stěhovat. Stačí jen zadat adresu, na který domek dopravit. Nemalým plusem navíc je, že k tomu, abyste mohli bydlet v mobilní domě nepotřebujete stavební parcelu. Tento druh obydlí totiž není brán jako stavba, jelikož nemá žádné základy. Takže stačí mít pouze vhodný pozemek a můžete bydlet. V případě nutnosti navíc většina prodejců má možnost nechat pozemek zarovnat, tak aby byl pro domek vhodný.

You Might Also Like