Přípravy v plném proudu

Je to tady. Vaše studijní léta na střední škole se pomalu blíží do konce a nastává čas, který je opravdu nepopulární. Musíte se nyní opravdu pečlivě připravit na maturitní zkoušku. Když si celou práci však včas dopředu rozvrhnete a budete ji provádět poctivě, tak se nemáte čeho bát a zvládnete ji levou zadní. Vypište si tedy dostatečně brzy dopředu, co vše vás čeká a co si musíte vypracovat za otázky.
znuděný studenti

Pozor na to, že každý předmět má jiný počet otázek. K povinné četbě musíte mít pravděpodobně vypracovaných dvacet knížek různých témat a z různých časových obdobích. Plno studentů tak trochu podceňuje čtení těchto titulů a raději si pouští filmy anebo si jednoduše přečte nějaký rozbor, co najde na internetu. Ano, kolikrát to může vyjít a vy se i touto cestou dobře připravíte na tuto zkoušku života, ale není to vždy stoprocentní. Doplatit na to můžete především tehdy, kdy máte během zkoušení správně zařadit výňatek do kontextu díla. Když knihu nečtete tak jedině zázrakem či zásahem vyšší moci vyřešíte tuto prekérní situaci. Vytvořte si tedy seznam úkolů, které musíte stihnout do takzvaného svatého týdne, který tedy není většinou jen týden, ale někdy i měsíc… Je to období, kdy se už máte jen učit a učit a k tomu, abyste se mohli opravdu učit potřebujete mít vypracované veškeré materiály a přípravy.
kontrolní seznam s tužkou

Kromě učení a příprav nezapomínejte však na to, že jste pouhý student a pouhý člověk. Dávejte si pozor, abyste se nepřepnuli a nepřečerpali hranici svých sil. Dbejte na to, abyste před zkouškami měli dostatečný spánek a dodržovali pitný a jídelní režim. Musíte mít sílu, neboť se blíží opravdu krušné časy. Také se naučte nějak účinně uvolnit a odměňte se po každé, kdy uděláte velký kus práce. Nejenže tak něco získáte a budete mít radost, ale vaše tělo si tak vytvoří v hlavě motivaci, která vás požene kupředu a vy se stanete mnohem výkonnějšími.

You Might Also Like