Šaty z irské krajky

Nyní je možnost pletené šaty zakoupit běžně v obchodech s oblečením, ale nikdy nebudou na pultech obchodů přesně takové, jaké byste si představovala, jaké jsou vaše požadavky. Tyto šaty si zaslouží zvláštní místo mezi všemi. Technika ​​irské krajky je velice náročná, ale ta práce, námaha a pečlivost za to ve výsledku stojí.
vyšívaná krajka

Co je irská krajka

Nejzajímavější, a zároveň nejnáročnější na výrobě těchto šatů je způsob vázání příze, jakým jsou oddělené jednotlivé motivy krajky. Tyto motivy jsou nejčastěji v podobě:
Ø  rostlin, a to do posledních detailů, i s listy a květy
Ø  geometrických tvarů, které se proplétají
Způsoby přípravy krajky se liší podle různosti motivů.
Ø  Někteří umělci, kteří irskou krajku vytvářejí, při tkaní vážou jednotlivé motivy ihned k sobě.
Ø  Nejběžnější je však způsob tkaní, kdy se motivy k sobě spojují pomocí mřížky. Tato metoda ale bývá na výrobu příliš časově náročná.
Ø  Dalším způsob tkaní je, že nejprve můžete vytvořit jemnou mřížku a teprve pak vytkávat do mřížky motivy irské krajky.

Podle vašeho vkusu

Šaty, které jsou háčkované, nebo tkané formou irské krajky jsou nejoblíbenější variantou takovéhoto vytváření. K vidění jsou i šály, nebo sukně vytvořené touto metodou, ale šaty z irské krajky jsou jasně v čele. Krajkové šaty prostě mají nejpůsobivější vzhled. Existuje spousta rozličných modelů šatů z irské krajky, a volit můžete podle své chuti a fantazie. Tkají se
Ø  šaty klasické a plášťové
Ø  šaty volné, na pláž o dovolené
Ø  šaty pletené irskou krajkou
Ø  šaty svatební, která vypadají naprosto úžasně
Vzhledem k tomu, že tyto krajkové šaty jsou často průsvitné, neboť mají množství drobných dírek, oblékají se někdy pod ně hladké šaty jako podklad. Tímto se však kouzlo šatů z irské krajky neztrácí, ale přidává.
bílé šaty na pláži

Jak je nosit

Šaty z irské krajky mají jedinečný styl, takže je třeba je nosit tak, aby vypadaly slušně, a atraktivně V první řadě hraje roli fakt, jaký druh šatů máme. Měly by být stylové a zajímavé. Rozhodně se nedoporučuje nosit ke krajkovým šatům baleríny, nebo tenisky, ale pouze boty na podpatku. Jiné boty by naprosto zkazily celý dojem z těchto šatů. 

You Might Also Like