Jak se poprat s nedostatkem místa v domácnosti?

Obývací pokoj by měl být jednoduchý

Pokud jste majitelé malého obývacího pokoje, je důležité si předem rozmyslet co, kde a jak bude rozmístěno. Tady vždy platí, méně je někdy více. Stačí, když si pořídíte stolek pod televizi, menší gauč a pár poliček, které doplníte vhodnými dekoracemi a květinami. Více místa získáte, když umístíte pohovku do rohu pokoje. Pokud máte opravdu mini obývák, budou nejvhodnější volbou křesla. Zapomeňte na velké obývací stěny, které zbytečně zastaví celý prostor. Zkuste si i udělat úklidový den a zbavte se zbytečností, které už nikdy nepoužijete. Budete nadšeni, jak se Váš byt provzdušní.
bíložlutá kuchyň.jpg

V kuchyni využijte místo až ke stropu

Pokud máte malou kuchyň, může to být pro Vás opravdový problém. Určitě si nechte poradit od odborníků, jaký typ kuchyně je nejlepší pro Váš byt. Vhodné je např. pořídit dvou plotýnkovou varnou desku a hodí se i menší digestoř. Abyste nemuseli v malé kuchyni bojovat s každým kouskem nádobí, pořiďte si malou myčku, která Vám prokáže velkou službu. Snažte se využít prostor až ke stropu, kam můžete uložit na poličky spotřebiče, které příliš nepoužíváte. Jídelní stůl je ideální rozkládací, který Vám zajistí více místa při vaření. Volte spíše světlé a veselé barvy, které dodají Vaší kuchyni prostor a šmrnc.

Využijte úložný prostor v ložnici

Určitě si pořiďte menší postel, která bude mít dostatečně velký úložný prostor, který se Vám vždy bude hodit. Vedle postele můžete zavěsit malý stolek a lampičku, které nebudou zabírat skoro žádné místo. Pokud potřebujete úložný prostor na oblečení, volte vestavěnou skříň, ale jen na jedné straně pokoje. Dáte do ní všechno a zbytek místnosti Vám zůstane vzdušný. Pokud máte i tak málo prostoru, řešením může být i postel do patra. Pod ní si můžete udělat pracovnu nebo dát kosmetický stolek.
okno nad umyvadlem.jpg

Do koupelny pořiďte vhodné zrcadlo

Malou koupelnu můžete zvětšit především kvalitním osvětlením a vhodným zrcadlem. Můžete využít velké zrcadlo, ale i různé zrcadlové skříňky. Pořiďte si spíše menší skříně a koš na prádlo, využijte raději různé háčky a poličky, kam umístíte drogérii. Sprchový kout nebo malá vana je v menší koupelně nezbytnost. Otázka – Vám už nemusí dělat starosti.

You Might Also Like