Prevence zabrání problémům

Chovatele domácích mazlíčků rozděluje jedna otázka. Není sice naprosto zásadní, ale je i tak docela důležitá. Má se brát zvířátko do postele nebo ne?
·        Jestliže máme v akváriu rybičky nebo v kleci andulku, pak asi tento problém řešit nebudeme.
·        Ale co v případě, že máme kočičku nebo nějakého přítulného pejska?
Ani odborníci nemají v tomto problému zcela jasno. Někteří tvrdí, že je to pro vás i zvíře velice uklidňující prostředek na pocuchané nervy a jiní jsou toho názoru, že vás zvíře akorát může nakazit nějakou chorobou. V tom lepším případě vám předá něco málo ze své zásoby blech. A to jistě také není příjemné. Co si ale budeme povídat.
kočička na posteli
Ten, kdo vyzkoušel, jaké to je, když vás zahřívá teplý kožíšek bytosti, která vás bezmezně miluje, už si nemůže pomoci.
A ve chvíli, kdy se na vás váš nejlepší přítel podívá smutnýma očima, není možné se ovládnout. Ten pohyb prostě udělat musíte, jinak by vás ty oči pronásledovaly snad až do konce života. Nebo alespoň celý další den.
·        A tak pomalu zvedáte ruku a mírně s ní plácnete o polštář.
·        Není třeba nic více dodávat.
·        Váš kamarád vše pochopil.
cayenne klíště

Zbavte mazlíčka parazitů

Jestliže tedy také patříte do té skupiny chovatelů, kteří prostě smutnému pohledu neodolají, pak rozhodně musíte myslet na prevenci. On vás ten váš přítel opravdu může nakazit spoustou nebezpečných nemocí a přenést na vás i zákeřné parazity. Je nutné být obezřetní zejména v případě, že s vámi bydlí i děti.
·        Nejběžnějšími parazity, které naši chlupáči nosí, jsou
–         klíšťata
–         blechy
–         škrkavky
–         tasemnice.
První, na co rozhodně musíte myslet je to, že je potřeba pravidelně odčervovat. Dále pak používat různé přípravky na odpuzování blech a klíšťat. Určitě vám každý veterinář poradí, co by bylo právě pro toho vašeho kamaráda tím nejlepším řešením. A tím pádem i pro vás a vaši rodinu.

You Might Also Like